Rifle 1

Vedle kurzů obranné střelby z krátké střelné zbraně nabízíme i možnost absolvování kurzu střelby ze samonabíjecí pušky (typu AR15, AK, Sa58…).

Kurz RIFLE 1 je zaměřen na výuku bezpečné manipulace a základních střeleckých technik z dlouhé zbraně. Seznámíte se s různými typy mířidel včetně optických systémů (puškohled, kolimátor). Vyzkoušíte si střelbu nejen v klasických, ale i v různých specifických polohách (vleže na boku se zbraní natočenou o 90°). Dále se dozvíte jak využívat různé opory, jak přenášet střelbu na více cílů různé velikosti a v různých vzdálenostech, jak odstraňovat závady a spousty dalšího.

Též budete mít možnost si změřit úsťovou rychlost své zbraně a balistickým programem vypočítat dráhu letu střely pro svoji konkrétní zbraň, mířidla a používané střelivo. Díky tomu tak budete vědět, jaký pokles má střela ve větších vzdálenostech a jakou provést korekci mířidel.

Při výuce jsou používány armoxové terče od UDTargets.

Celý kurz probíhá pod vedením zkušených instruktorů s dlouholetou praxí Michaela Strýce a Štěpána Mirtla.

Podmínka: kurzu se mohou zúčastnit pouze držitelé zbrojního průkazu
Délka kurzu pro veřejnost (8 – 10 osob): 2 dny
Délka individuálního kurzu: 2 dny

„Chci poděkovat Štěpánovi za parádní výklad balistiky a také za měření a výpočty jednotlivých pušek, které byly podlě mě vysoko nad rámec kurzu. Michalovi zase za to, že je na nás tvrdej a když vidí něco špatně, tak nás prostě seřve. Člověka to potom nutí se nad sebou zamyslet a i když je jinak uvolněná atmosféra, tak nám to připomíná, že zbraně nejsou žádná sranda. Prostě od Vás z kurzu odcházím s pocitem.… no měli jste mě vidět dneska ráno.. Takže díky a těším se na další..“

– účastník Jirka