Střelecké kurzy a akce

„Jestliže svoji střelnou zbraň nedokážete skutečně dobře ovládat, je pak daleko nebezpečnější vám než vašemu protivníkovi!“

Být vlastníkem střelné zbraně je celkem jednoduché, nicméně umět ji pak správně a rozhodně použít je věc daleko náročnější. Jak ji vhodně používat vás naučíme na našich střeleckých kurzech. Mimo těchto kurzů pořádáme i různé střelecké akce a soutěže jak pro firmy, tak i pro celé organizace.

Kurzy obranné střelby

Kurzy obranné střelby jsou určeny pro držitele zbrojních průkazů, kteří si zakoupili či plánují zakoupit střelnou zbraň. V rámci kurzů se účastníci naučí, jak zbraň prakticky, bezpečně a legálně využívat v případě ohrožení zdraví či života.

Obsahem našich kurzů obranné střelby jsou zejména tyto oblasti:

  • nácvik střeleckých dovedností – správné provedení a automatizace
  • znalost správného jednání a postupů před, v průběhu a také po skončení nebezpečné situace
  • řešení modelových obranných situací, které s maximální přesností kopírují skutečné podmínky při napadení

Samotným získáním zbrojního průkazu a zakoupením zbraně sice získáte určitý pocit bezpečí, bez pravidelného tréninku je však zvládnutí reálného napadení téměř nemožné. Ovládnutí strachu a zachování klidné hlavy je v těchto situacích také velmi důležitým faktorem.

„Na ulici totiž přežívají pouze ti, kteří jsou dostatečně připraveni.“

Rozdíl mezi střelbou na střelnici a při napadení je značný. Na střelnici máte dostatek času zaujmout střelecký postoj, zamířit a při správném dýchání stisknout spoušť. Při napadení na ulici je však průběh celé situace velice rychlý a pokud nemáte osvojeny správné návyky k sebeobraně střelnou zbraní, může jít o váš život.

Náš systém výuky obranné střelby je rozdělen do několika kurzů. Po každém kurzu následuje střelecký test s vyhodnocením, který vám „ukáže“ jak na tom jste.

Kurzy krátká zbraň

Základní kurzy

Handgun 1

Handgun 1

Základní kurz (bezpečná manipulace, základní střelecké dovednosti, mířená střelba, tasení zbraně ze skrytého nošení, přebíjení zásobníků, odstraňování závad…)

Handgun 2

Handgun 2

Pokračovací kurz (trénink střeleckých poloh, střelba na více cílů, střelba v různých vzdálenostech, střelba zpoza krytu, střelba za / po pohybu, střelba jednou rukou …)

Tématické kurzy

Po úspěšném absolvování kurzů HANDGUN 1 a 2 se můžete přihlásit na níže uvedené kurzy. Každý je tématicky zaměřen a dozvíte se na nich především specifika daného zaměření. Naučíte se, jak se účinně bránit stále v mezích zákona a vše si vyzkoušíte v modelových obranných situacích.

Handgun street

Handgun Street

Kurz zaměřený na obranu na ulici.

Handgun home

Handgun Home

Kurz zaměřený na obranu domova.

Handgun vehicle

Handgun Vehicle

Kurz zaměřený na obranu v autě.

Handgun night

Handgun Night

Kurz zaměřený na obranu za snížené viditelnosti.

Handgun first aid

Handgun First Aid

Kurz zaměřený na poskytování první pomoci sobě i jiným a na obranu v případě zranění.

Kurzy dlouhá zbraň

Rifle 1

Rifle 1

Základní kurz střelby ze samonabíjecí pušky.

Rifle 2

Rifle 2

Pokračovací kurz střelby ze samonabíjecí pušky.

Termíny kurzů a další informace najdete na našem Facebooku.

Instruktoři

Na střeleckých akcích i kurzech obranné střelby budete pod dohledem zkušených instruktorů:

Oba instruktoři mají bohaté zkušenosti s ovládáním střelných zbraní. Svoje dovednosti získali nejen při působení v ozbrojených silách a bezpečnostních sborech, ale i při samostatném rozvoji na střeleckých kurzech a díky mnohaletému tréninku. Své schopnosti stále rozvíjejí a to především absolvováním soutěží praktické dynamické střelby IPSC.